Home / Medycyna / Zdrowie / Osteopatia – naturalne podejście do leczenia

Osteopatia – naturalne podejście do leczenia

Jednym z bardziej intrygujących obszarów medycyny jest osteopatia. Wynika to z tego, że łączy w sobie wiele niekonwencjonalnych rozwiązań znanych z medycyny naturalnej.

Zajmuje się ona przede wszystkim diagnostyką oraz zwalczaniem dolegliwości i przypadłości bólowych. Bardzo chętnie działania tego typu są stosowane w przypadku leczenia neurologicznego czy też ortopedycznego. Skutkiem tego, wypada zainteresować się tym zagadnieniem i rzucić na nie okiem.

Czemu terapia oparta na osteopatii okazuje się skuteczna?

Ma to swoje uzasadnienie w tym, że osteopata nie tylko motywuje nas do działania, ale przede wszystkim z racji wpływu na procesy regeneracyjne oraz wzmacniające układ immunologiczny. Tym samym organizm budzi w sobie zdolności do samoleczenia i niewymagane jest intensywne wspieranie się farmakologią.

Nie jest rzadkością fakt, że obywa się bez konieczności praktykowania zabiegów operacyjnych, gdyż organizm sam radzi sobie z chorobą. Tym samym osteopata to osoba, do której warto się przekonać i jednocześnie warto korzystać z jego wiedzy oraz umiejętności.

Jakie funkcje pełni osteopata, a czego mu nie wolno wykonywać?

Z całą pewnością nie jest to osoba, która może przeprowadzać zabiegi o charakterze medycznym. Tym samym nie otrzymamy w jego gabinecie leków ani też nie zostanie tam wykonany jakiś chirurgiczny zabieg. Osteopata nie wypisze też recepty oraz nie skieruje do poradni specjalistycznych.

Może on jednak po przeprowadzeniu z nami wywiadu oraz wykonaniu wstępnego badania zlecić wizytę u innego lekarza specjalisty. Z całą pewnością nie warto ignorować tej metody leczenia, ponieważ jest ona szczególnie przydatna, gdy przyczyną naszych problemów zdrowotnych jest dysfunkcja organu lub układu wpływającego na cale ciało.

Modelowym przykładem jest tu, chociażby układ kostno-mięśniowy bądź też dysfunkcje neurologiczne.

osteopata-medycyna-leczenie-dzieci

 

Wsparcie dla konwencjonalnych metod leczenia

Chociaż nie jest to typowa nauka medyczna o klasycznym zapatrywaniu, to na pewno nie stoi ona w kontrze do konwencjonalnych technik leczenia. Osteopatia to raczej swego rodzaju uzupełnienie tradycyjnej medycyny. Co więcej, za jej sprawą możliwe jest poznanie rzeczywistych przyczyn danego schorzenia.

Idealnie sprawdza się też jako wsparcie rehabilitacji lub rekonwalescencji. Nie powinno więc dziwić, że bardzo często lekarze i rehabilitanci szkolą się i poznają osteopatię, aby przyspieszyć naturalne procesy regeneracji organizmu.

O Publicysta

Witam Cię! Mam na imię Andrzej, jestem właścicielem Portalu KBbody.pl, prowadzę prywatną praktykę fizjoterapii w Krakowie. Dzięki wieloletniej pracy jako fizjoterapeuta i osteopata na blogu dziele się z Wami swoimi doświadczeniami. Chcę Ci pokazać jak łatwo zadbać o swoje zdrowie, cieszyć się z pełnej sprawności fizycznej i zapomnieć o bólu.

Sprawdź Również

Jak zostać lekarzem ortopedą

Jak zostać lekarzem ortopedą?

Medycyna to szeroka dziedzina, która zajmuje się pomaganiem w dojściu do zdrowia bądź też w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *