• Usługi Osteopatii KBbody.pl

Home / Osteopatia Kraków

Osteopatia Kraków

Usługi osteopatii w centrum Krakowa

Osteopatia to całościowe podejście do zdrowia człowieka. W przypadku osteopatii stosuje się tylko praktyczne techniki manualne, których zadaniem jest usprawnienie krążenia oraz korekcja zmienionej biomechaniki bez zalecenia jakichkolwiek leków. Specjalista w dziedzinie nie skupia się tylko na samym problemie pacjenta.

Stosuje wszelkie metody, których celem jest zrównoważenie i ustabilizowanie całego systemu dla poszczególnych partii ciała. Można zatem się spodziewać, iż dzięki zabiegom powróci się do poprzedniego lub nawet lepszego stanu zdrowia oraz codziennego samopoczucia. Techniki te zwane są manipulacyjnymi, a także mobilizującymi, w ich skład wchodzi rozciąganie oraz delikatne naciskanie oporowanie.

Na co korzystnie wpływa osteopatia?

Z całą pewnością, jeśli choć jedna z wymienionych dolegliwości dotyczy właśnie nas, możemy liczyć, iż osteopatia wykaże swoje skuteczne działanie, a do schodzeń należą: artretyzm, ból stóp i ból kostek, ból bioder oraz kolan, ból pleców i ból szyi, rwa kulszowa, ból rąk, ramion oraz łokci, bóle głowy, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, problemy z postawą, które mogą być spowodowane ciążą, urazami sportowymi, pracą albo też codziennym prowadzeniem samochodu, jak również trawieniem, nerwobóle.

Jak wygląda wizyta?

Na samym początku, pacjent poproszony jest o pozostanie w samej bieliźnie. Następnie lekarz prosi  o wykonanie prostych ruchów oraz lekkich rozciągnięć, a na podstawie tych ćwiczeń osteopata dokona drobiazgowej diagnozy postawy pacjenta i jego sprawności. Ponadto lekarz oceni także, w jakim stanie zdrowia są stawy oraz więzadła i tkanki. A wszystko to odbywa się za pomocą specjalistycznej i profesjonalnej metody manualnej.

Na tym etapie zazwyczaj lekarz proponuje plan postępowania oraz  określa bliżej liczbę sesji pacjenta, jaka będzie najkorzystniejsza do momentu osiągnięcia efektów. Plan jednak może ulec zmianie, wydłużając się lub skracając wraz z tym, jak pacjent będzie reagował na ćwiczenia. Pozytywne reakcje na ćwiczenia, mogą mocno skrócić sesje.

Nieodłącznym elementem, jaki towarzyszy pacjentom podczas praktykowania osteopatii jest wprowadzenie na stałe zdrowego stylu życia i dobrej diety. Techniki manualne wykonuje się delikatnie i z wyczuciem, ale mimo to, zdarza się, iż niektórzy odczuwają ból po zabiegu pierwszą dobę.