Home / Medycyna / Zdrowie / Filmy o zdrowiu / O osteopatii w wywiadzie z osteopatą

O osteopatii w wywiadzie z osteopatą

Wielokrotnie zastanawialiście się nad tym, aby skorzystać z pomocy osteopaty? A może jesteście dość negatywnie nastawieni do tego typu metod leczenia? Wielu ludzi pyta, czy osteopatia jest czarami, czy może bioenergoterapią.

Otóż nic podobnego. Osteopatia zakłada dążenie ciała do równowagi na wielu poziomach jego funkcjonowania. Terapeuta słucha dłońmi i całym swoim ciałem. Należy pamiętać, że organizm człowieka posiada możliwości samoregulacji i samoleczenia.

Terapia osteopatyczna pozwala wyczuć, gdzie występują napięcia, sztywność, twardość i zaburzenia przepływu. Każdego dnia ciało doświadcza pewnych zaburzeń funkcjonowania i samo dąży do równowagi. Okazuje się jednak, że czasami tych czynników jest zbyt wiele i plecy nie przestają boleć po kilku dniach, migreny często się powtarzają, a układ odpornościowy nie pracuje optymalnie i często jesteśmy chorzy.

Może to oznaczać, że naturalne procesy samoregulacji ciała zostały zachwiane. Wówczas pomóc może osteopata – o tym i jeszcze więcej w filmie.

O Publicysta

Witam Cię! Mam na imię Andrzej, jestem właścicielem Portalu KBbody.pl, prowadzę prywatną praktykę fizjoterapii w Krakowie. Dzięki wieloletniej pracy jako fizjoterapeuta i osteopata na blogu dziele się z Wami swoimi doświadczeniami. Chcę Ci pokazać jak łatwo zadbać o swoje zdrowie, cieszyć się z pełnej sprawności fizycznej i zapomnieć o bólu.

Sprawdź Również

Neurochirurg i jego praca diagnostyczna

Neurochirurg i jego praca diagnostyczna

W  celu wykrycia problemów zdrowotnych bardzo ważną rolę do odegrania ma diagnostyka. W kontekście przypadłości …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *