Home / O Nas

O Nas

KBbody.pl Andrzej Pietrusiński

Witam Cię! Mam na imię Andrzej, jestem właścicielem Portalu KBbody.pl, prowadzę prywatną praktykę fizjoterapii w Krakowie. Dzięki wieloletniej pracy, jako fizjoterapeuta i osteopata na blogu dziele się z Wami swoimi doświadczeniami. Chcę Ci pokazać jak łatwo zadbać o swoje zdrowie, cieszyć się z pełnej sprawności fizycznej i zapomnieć o bólu.

Fizjoterapia jest dla mnie bliska, pierwszy raz zainteresowałem się już w szkole średniej – gdzie dowiedziałem się, że jako specjalność medyczna, fizjoterapia zaczęła nabierać kształtu po I wojnie światowej i w tym czasie obejmowała elektroterapię, ćwiczenia fizyczne, terapia manualna i masaż.

W Wielkiej Brytanii fizjoterapeuci rozpoczęli szkolenie w szkołach w szpitalach, a od 1962 r. fizjoterapia została włączona do oficjalnego rejestru, w latach 70tych XX wieku uważano, że w tym kraju Fizjoterapeutom należy zapewnić większą swobodę wyboru stosowanych metod i czasu trwania leczenia.

Czasami oficjalnie potwierdzano kompetencje fizjoterapeutów i ich odpowiedzialność za wybór charakteru leczenia.  Szczególny sukces w drugiej połowie XX wieku wykazała fizjoterapia w leczeniu przewlekłej patologii układu mięśniowo-szkieletowego.

Zainteresowania przerodziły się w moją pasję i zawód, dzisiaj fizjoterapia odgrywa główną rolę w neurologii, pulmonologii i ginekologii. Jako lekarz osteopatia – fizjoterapeuta jestem stale zobowiązany do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych. Zapraszam do mojej placówki i materiałów.