Home / Medycyna / Zdrowie / Filmy o zdrowiu / Jak bezpiecznie podnosić niemowlę

Jak bezpiecznie podnosić niemowlę

P[/dropcap] odnoszenie i odkładanie niemowlaka to wciąż dla Ciebie nie lada wyzwanie? A może właśnie spodziewasz się dziecka i chcesz się dobrze przygotować do jego przyjścia na świat? Z tego typu dylematami styka się wielu młodych rodziców, a właściwie nie tylko.

Jeżeli Ty też masz ten problem, obejrzyj film, w którym doświadczona fizjoterapeutkaw pracy z dziećmi,  udzieli wielu cennych wskazówek. Każda czynność podnoszenie, noszenie czy odkładanie dziecka powinna przebiegać w taki sposób, aby zapewniała mu poczucie bezpieczeństwa, a rodzicom dawała pewność, że we właściwy sposób je wykonują.

Istnieje wiele technik noszenia dziecka – pozycja fasolki, noszenie przez bark rodzica czy na przedramieniu. Każda z tych pozycji jest dobra dla dziecka i zarazem wygodna dla rodzica. Do ulubionych zaliczyć tu można pozycję krzesełkową, dzięki której maluszek może obserwować otoczenie i zarazem swobodnie się poruszać.

W przygotowanym materiale Pani Anna pokaże, jak wykonywać wszystkie te czynności, a także, w jaki sposób powinno się odkładać dziecko. Upewnij się, czy sam wykonujesz to poprawnie.

O Publicysta

Witam Cię! Mam na imię Andrzej, jestem właścicielem Portalu KBbody.pl, prowadzę prywatną praktykę fizjoterapii w Krakowie. Dzięki wieloletniej pracy jako fizjoterapeuta i osteopata na blogu dziele się z Wami swoimi doświadczeniami. Chcę Ci pokazać jak łatwo zadbać o swoje zdrowie, cieszyć się z pełnej sprawności fizycznej i zapomnieć o bólu.

Sprawdź Również

Neurochirurg i jego praca diagnostyczna

Neurochirurg i jego praca diagnostyczna

W  celu wykrycia problemów zdrowotnych bardzo ważną rolę do odegrania ma diagnostyka. W kontekście przypadłości …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *