Home / Fizjoterapia / Co oferuje nam współczesna fizjoterapia

Co oferuje nam współczesna fizjoterapia

Fizjoterapia dzieli się na kilka elementów. Zalecana jest każdemu, kto przeszedł przez wszelkie urazy kończyn poprzez nieszczęśliwe wypadki, intensywne uprawianie sporu, czyli kontuzje, ale również po przebytych operacjach.

Kinezyterapia

kinezyterapia-rechabilitacja-ruchem

To podstawowy element rehabilitacji ruchowej, ponieważ należy do najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych. Usprawnia się za jej pomocą konkretne partie mięśni. Ćwiczenia muszą być wykonywane przez pacjenta samodzielnie i bardzo dokładnie, ale pod opieką specjalisty, który przez cały proces instruuje chorego i pilnuje, aby wybrany zestaw ćwiczeń był wykonywany prawidłowo.

Balneoterapia

balneoterapia-leczenie-woda

W tym przypadku mamy do czynienia z zabiegami rehabilitacyjnymi, ale fizjoterapeutycznymi, do których wykorzystuje się wodę wyłącznie z naturalnych źródeł. W zakres tego zabiegu wchodzą: natryski, kąpiele oraz masaże podwodne, również bicze wodne i okłady, ale również picie wody mineralnej i inhalacje. Za pomocą balneoterapii można pozbyć się bólu oraz zapaleń.

Rehabilitacja prądem

rehabilitacja-prądami

Prąd, uważany za niebezpieczny, może jednak mieć zbawienny wpływ na zdrowie człowieka.  Wykorzystanie prądu w lecznictwie jest niezwykle znane i popularne, ale również przy tym skuteczne. Prąd znalazł swoje miejsce nie tylko w kardiologii w postaci defibrylatorów, a także stymulatorów serca, ale również w rehabilitacji. Prąd rewelacyjnie wspomaga leczenie chorób mięśni lub układu nerwowego. Nowoczesna rehabilitacja wiąże się z wykorzystaniem prądu tzw. diadynamicznego, które mają niską częstotliwość, generowaną w formie impulsów.

Rehabilitacja polem magnetycznym

rehabilitacja polem magetycznym

Pole magnetyczne ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na wiele procesów naszego organizmu. Stosowane jest  w rehabilitacji osób po urazach, jak również w leczeniu bólu miejscowego i w wielu innych chorobach. Żywa tkanka, która jest umieszczona w polu magnetycznym o zmiennym potencjale, zmienia swój metabolizm. Pole magnetyczne wywiera ogromny wpływ na gojenie się ran, a także wpływa na szybsze i skuteczniejsze zrastanie się kości.

O Publicysta

Witam Cię! Mam na imię Andrzej, jestem właścicielem Portalu KBbody.pl, prowadzę prywatną praktykę fizjoterapii w Krakowie. Dzięki wieloletniej pracy jako fizjoterapeuta i osteopata na blogu dziele się z Wami swoimi doświadczeniami. Chcę Ci pokazać jak łatwo zadbać o swoje zdrowie, cieszyć się z pełnej sprawności fizycznej i zapomnieć o bólu.

Sprawdź Również

Jak zostać lekarzem ortopedą

Jak zostać lekarzem ortopedą?

Medycyna to szeroka dziedzina, która zajmuje się pomaganiem w dojściu do zdrowia bądź też w …

2 komentarze

  1. Może i kiedyś nowoczesne metody pomogą również z moim problemem z biodrem.

    • Faktycznie dzisiejszy postęp w fizjoterapii jest ogromny, jakiś czas temu nie wierzyłem że będę jeszcze aktywnie uprawiał sport a dzisiaj prawie nie odczuwam kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *